Direct naar inhoud

Q-Salsa panelgesprek: Omgaan met micro-agressies

Datum:

Locatie: Theater Kleine Walhalla

Op vrijdag 31 oktober nodigen IDEM, Ketelbinkie en Q-Salsa je van harte uit voor een verbindende middag. Samen gaan we in gesprek over micro-agressies: kleine momenten met grote impact.

Hoe ga je om met situaties die wringen? Als iemand zegt dat je zo goed Nederlands spreekt “voor iemand zoals jij”… is het dan wel een complimentje? Op deze middag bieden we praktische handvatten voor iedereen om deze dynamiek te bespreken. Met een panelgesprek, workshop, gezelligheid en lekker Caribisch eten. Aansluitend is er ruimte om samen te dansen.

📍 Locatie: Theater Kleine Walhalla, Sumatraweg 9-11, Rotterdam
📅 Datum en tijd: 31 oktober, 13:00-18:00

Voor wie? Iedereen is van harte uitgenodigd om aan te sluiten. Op deze middag staan queer mensen met Caribische achtergrond in de schijnwerpers, en verder is iedereen welkom.

Meer informatie over de panelgasten vind je onder het aanmeldformulier.

Dit gratis evenement wordt mede mogelijk gemaakt door de gemeente Rotterdam.

Over de panelgasten

Ilka Maria is actief op het gebied van arbeidsmarktbegeleiding via iam4coaching. Zij begeleidt mensen in hun zoektocht naar werk en zingeving, en weet hoe belangrijk verbinding is voor persoonlijke groei en economische zelfstandigheid.

Bob Philipsen vertegenwoordigt Ketelbinkie en spreekt vanuit de wereld van sport en beweging. Hij laat zien hoe queer sportgemeenschappen niet alleen fysieke gezondheid bevorderen, maar ook sociale verbondenheid creëren.

Suzette Barron is Adviseur studentondersteuning, diversiteit en inclusie binnen het mbo, waar ze zich toelegt op het creëren van een gezonde, veilige en inclusieve schoolomgeving voor alle studenten en medewerkers. Hoewel ze zelf geen onderdeel is van de queer community, is Suzette een toegewijde bondgenoot. Ze luistert naar en ondersteunt de LGBTQA+ gemeenschap binnen haar werkplek en daarbuiten. Met 34 jaar ervaring in zowel onderwijs als ondersteuning/begeleiding van mensen in kwetsbare posities, heeft ze een diep begrip ontwikkeld  en weet ze hoe belangrijk het is voor ieder mens om je gezien, gehoord en veilig te voelen. Suzette gelooft sterk in het belang van bewustwording en educatie rondom sociale veiligheid, diversiteit en inclusie en streeft ernaar dat iedere student en medewerker haar volledige potentieel kan bereiken.

Debora Fernald is Statenlid voor Groep Doe STOER in Zuid-Holland. Vanuit haar politieke rol zet zij zich in voor inclusie en sociale rechtvaardigheid, en brengt een bredere maatschappelijke en beleidsmatige blik op het thema eenzaamheid.

Niki Haringsma is kennismakelaar bij IDEM Rotterdam.

Een lijst met evenementen